wtorek 22 styczeń 2019
Hodowla Mastifland » 

Reproduktorzy

Z rodziną Bydgoszcz 2006
1 rok
1 rok

OTELLO MASTIFLAND urodził się w naszej hodowli 24 czerwca 2005 roku. Był to drugi miot Mastifa Pirenejskiego w Polsce. W miocie, oprócz niego przyszło na świat jego 5 braci i 2 siostry.

O pierwszych dni wyróżniał się spośród swojego rodzeństwa wielkością i siłą. Widać było, że wiele cech fizycznych odziedziczył tutaj po swoim potężnym ojcu - Fido de la Tajadera del Tio Roy, natomiast (co okazało się trochę później) elegancję w ruchu przejął po matce - Maite von Haus vom Steraldted.

Rozwijał się i dorastał prawidłowo. Można to doskonale prześledzić czytając opisy sędziowskie na jego kolejnych wystawach, na których systematycznie zdobywał najwyższe trofea.

Wystarczy spojrzeć na jego osiągnięcia wystawowe, żeby przekonać się, że na 11 wystaw w klasie młodzieży zwyciężył w dziesięciu, zdobywając 10 tytułów „Zwycięzca Młodzieży”. Nie gorzej szło mu i później. Dotychczas był wystawiany w swoim dorosłym już życiu 9 razy. Na te 9 wystaw wygrał 7 z nich zdobywając najwyższy tytuł „Zwycięzca Rasy” i otrzymując 8 certyfikatów CWC i 3 CACIB! W najkrótszym z możliwych regulaminowo czasie zdobył tytuł Młodzieżowego Championa Polski, jak również w najkrótszym z możliwych czasie otrzymał tytuł Championa Polski.

Jest to pies doskonały w typie. Wielki (wysokość w kłębie aktualnie 101 cm), co jest bardzo cenne wg wzorca rasy, ale także wyjątkowo harmonijnie i proporcjonalnie zbudowany, o doskonałej górnej i dolnej linii. Pięknie umięśniony, silny i muskularny. Gruba kość, wyrazista, samcza głowa, wspaniała szata jedynie potęgują wrażenie elegancji i harmonii, jakie odnosi się oglądając go „na żywo”. Do tego dochodzą zachwyty sędziów (wyrażone w opisach z wystaw – link do opisów sędziów) nad jego wyjątkową lekkością i swobodą w ruchu.

OTELLO MASTIFLAND sprawdził się już jako reproduktor, urodziło się jego potomstwo. Kryje naturalnie, choć w razie potrzeby możliwa jest też inseminacja. W przypadku krycia dajemy gwarancję urodzenia się szczeniąt.

Reasumując, OTELLO jest reproduktorem o wielkim potencjale, jakiego dotąd nie było i pewnie jeszcze długo nie będzie.

Doskonały w typie i rozmiarze, dobrze zbudowany w stosunku do wieku, bardzo przyjemny w wyrazie, prawidłowy zgryz, ładna maska, dobra szyja i linia górna, dobry kościec, doskonały dobrze noszony ogon, dobra szata, bardzo przyjemny w ruchu.

sędzia: Peter von Montfoort
Wystawa klubowa Helsinki – Finlandia
czerwiec 2006

ocena doskonała
Tytuł: Zw. Młodzieży

Efektowny, proporcjonalny, o doskonałej głowie, prawidłowa linia górna i dolna, doskonałe ustawienie kończyn.

sędzia: Maria Bruska
Wystawa Bydgoszcz
luty 2007

ocena doskonała
Tytuł: Zw. Rasy

Ładny, elegancki pies o typowej budowie, dobrych proporcjach, doskonałej linii górnej i dolnej.

sędzia: M. M. Borg Grabkowski
Wystawa Nowy Dwór Mazowiecki
marzec 2007

ocena doskonała
Tytuły: Zw. Rasy
Najlepszy Dorosły Pies w Rasie

Mocny, bardzo piękny pies o doskonałej głowie, doskonałej górnej i dolnej linii, prawidłowo kątowane kończyny, prawidłowy ruch, bardzo piękna szata.

sędzia: Jadwiga Niciewicz
Wystawa Międzynarodowa Warszawa
lipiec 2007

ocena doskonała
Tytuły: Zw. Rasy
Najlepszy Dorosły Pies w Rasie

Bardzo piękny, mocny, grubokościsty pies, wyrazista samcza głowa, doskonałe proporcje, prosty grzbiet, wydajny ruch, wspaniała szata i temperament.

sędzia: Janusz Opara
Wystawa Klubowa Warszawa
wrzesień 2007

ocena doskonała
Tytuły: Zw. Klubu
Najlepszy Dorosły Pies w Rasie

Bardzo harmonijnie zbudowany, duży, silny, dobry w typie. Bardzo ładna głowa, bardzo dobrze umięśniony kłąb i szyja. Harmonijna linia górna, krzyż w dobrym ułożeniu i długości. Prawidłowe przedpiersie, dobre kątowanie, bardzo harmonijny i swobodny w ruchu.

sędzia: Andrey Kisljakov
Wystawa Międzynarodowa Poznań
listopad 2007

ocena doskonała
Tytuły: Zw. Europy Środkowej i Wschodniej
Zw. Polski
Zw. Rasy
Najlepszy Dorosły Pies w Rasie

NewsletterAnna i Wojciech Kornak Podkowa Leśna, ul. Łosia 5a tel. 602 280 075 lub 602 225 275, e-mail
ostatnia aktualizacja: 22-01-2019, odwiedziło nas: 5271090