wtorek 19 luty 2019
Hodowla Mastifland » 

Mastif Pirenejski

Mastif Pirenejski jest wielkim pasterskim psem górskim, niegdyś rozpowszechniony w całej Europie, a także poza nią, wszędzie tam, gdzie w górach wypasano bydło i owce. Używany do ochrony przed wilkami i niedźwiedziami, z którymi z łatwością dawał sobie radę.

Bardzo duży pies ponad przeciętnego formatu, proporcjonalnie zbudowany, o dużej głowie, mocnej, giętkiej szyi z obfitym fałdem na podgardlu i głębokim tułowiu, wspartym na bardzo silnych nogach.
Masitf Pirenejski zjada niewielkie ilości karmy w stosunku do swoich rozmiarów i porusza się z lekkością. Wybitnie silny i muskularny, przy swojej wielkości absolutnie nie sprawia wrażenia ociężałego i topornego.
Jest bardzo dobrym stróżem odstraszającym swym wyglądem, swoim głębokim, przytłumionym szczekaniem pochodzącym z głębi klatki piersiowej i zdecydowaniem w działaniu.
Wyjątkowo przyjacielski w stosunku do ludzi, spokojny, szlachetny i bardzo inteligentny. Jest jednocześnie odważny i dumny wobec obcych, których nigdy nie unika. W stosunku do innych psów jest łagodny i świadomy swojej siły.
Są to wielkie psy, bez ustalonego przez wzorzec rasy FCI górnego limitu wielkości. Ogólnie przyjmuje się, że „im większy, tym lepszy”. Otello Mastifland w naszej hodowli przekracza w kłębie wysokość 100 cm!
Poruszają się najchętniej kłusem – harmonijnym, silnym i eleganckim, sprawiając jednocześnie wrażenie lekkości i swobody.

Umaszczenie zawsze białe z dobrze zaznaczoną maską. Na białym tle nieregularnie rozrzucone łaty w kolorze złotym, brązowym, czarnym, srebrnym lub jasnobeżowym (niepożądane są łaty w kolorze czerwonym). Podniebienie zawsze czarne!


Dogs, Cats, Pets, Horses, Animal Care Jobs - GoPetsAmerica.com

Molosserworld

NewsletterAnna i Wojciech Kornak Podkowa Leśna, ul. Łosia 5a tel. 602 280 075 lub 602 225 275, e-mail
ostatnia aktualizacja: 19-02-2019, odwiedziło nas: 5286261